• Four Lions

    ★★★★

  • The Grey

    ★★★½

  • The Exorcism of Emily Rose

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • The Skeleton Key

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Shining

    ★★★★½

  • Manborg

    ★★★

  • Happy Gilmore

    ★★★

  • Attack the Block

    ★★★

  • Phantasm IV: Oblivion

    ★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★½

  • Saw

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Hellraiser: Hellworld

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • Feast

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★★★½