_Shane has rated 20 films ★★★½ .

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • School of Rock

    ★★★½

  • Nekromantik

    ★★★½

  • The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

    ★★★½

  • Alien³

    ★★★½

  • Shane

    ★★★½

  • Dog Soldiers

    ★★★½

  • The Grey

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • About Time

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★½

  • Twelve Monkeys

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Seven Psychopaths

    ★★★½