• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • They Live

    ★★★★

  • Alice, Sweet Alice

    ★★★★

  • Kiss Kiss Bang Bang

    ★★★★

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★

  • Four Lions

    ★★★★

  • Re-Animator

    ★★★★

  • From Beyond

    ★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Phantasm

    ★★★★

  • Big Trouble in Little China

    ★★★★

  • In the Mouth of Madness

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Jaws

    ★★★★