• Scream

  • Supereroi

  • Diabolik

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★

  • Encanto

  • Eternals

    ★★½

  • I am Zlatan

  • L'arminuta

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venezia - Infinita avanguardia

  • No Time to Die

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★

  • Squid Game

    ★★

  • Cry Macho

    ★★

  • America Latina

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The King of Laughter

    ★★★½

  • Freaks Out

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Catholic School

  • The Inner Cage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

    ★½

  • They Talk

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ½

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Titane

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • Three Floors

    ★★

  • Stillwater

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★

  • Far From the Tree

    ★★½

  • Comedians

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Il cattivo poeta

    ★★½

  • Cruella

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Stowaway

    ★★

  • Nobody

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • We Still Talk

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • News of the World

    ★★

  • Edges

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Let Them All Talk

    ★★★