Sort by
  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Creed III

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Past Prologue

  • Talk to Me

    ★★★½

  • The Murmuring

  • The Viewing

  • Dreams in the Witch House

  • Pickman's Model

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • The Outside

  • The Autopsy

  • Graveyard Rats

  • Lot 36

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Accident Man: Hitman's Holiday

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★½

  • The Munsters

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • Blonde

  • The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Clerks III

    ★½

  • Prey

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Men

    ★★½

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Godzilla vs. Hedorah

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★