Sort by
  • Where do the old ignored gods go?

    ★★★½

  • Ulderica, Frute di Mont

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Solace In Structure

  • Trace

    ★★½

  • Dog Apartment

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Once War is Over

    ★★★½

  • Salvation Has No Name

    ★★

  • The Adventures of Gigi the Law

    ★★★★½

  • The Pink Jacket

    ★★½

  • The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

    ★★★★

  • Agnès Varda - Pier Paolo Pasolini - New York - 1967

    ★★★★

  • The Record

    ★★★★

  • Pacifiction

    ★★★★

  • Godland

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • The Eight Mountains

    ★★★★½

  • Steel Life

    ★★★

  • A Short Story

    ★★★½

  • Miracasas

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The House of Loss

    ★★

  • We Might As Well Be Dead

    ★★

  • Nest

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Memoria

    ★★½

  • My Father's Damn Camera

    ★★

  • Il Buco

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Atlantide

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Tale of King Crab

    ★★★½

  • Pozzis, Samarkand

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Four Roads

  • A Constellation of 6 Super 8 Films (1991 – 2010)

  • What Distinguishes the Past

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Glimpses from a Visit to Orkney in Summer 1995

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • J'ador

    ★★½

  • Topside

    ★★★½

  • Under the Cold Stars

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • That Which Will Rise from Wind

    ★★★

  • 1995

    ★★★

  • De mon âme à ton âme

  • Sun Dog

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Helga Paris, Fotografin

    ★★½

  • Gravedad

    ★★½

  • The Fall

    ★★½

  • Nottingham, New Forest, Mersea, Peckham

    ★★★½

  • Transcript

    ★★★★

  • The Physics of Sorrow

    ★★★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Babenco: Tell Me When I Die

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★

  • The August Virgin

    ★★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Memorable

    ★★★★

  • The Image in the Stone

    ★★★