Sort by

tori has logged 169 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read prior review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
After

After

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trump: An American Dream

Trump: An American Dream

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Twitches

Twitches

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry