• Run

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Overlord

  • Apostle

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • 22 July

    ★★

  • Suspiria

    ½

  • Possum

  • Cold War

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • 1922

    ★★

  • The Ritual

    ★★

  • Eric Clapton: Life in 12 Bars

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Happy End

    ★★

  • Alien: Covenant

    ½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Fences

    ★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Silence

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • A Monster Calls

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Sully

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Loving

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Raw

  • Train to Busan

    ★★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★

  • Desert Age: A Rock and Roll Scene History

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★★★★

  • Little Sister

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • Making a Murderer

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • The Blackcoat's Daughter

    ★½

  • Baskin

    ★★

  • The Martian

    ★★★★

  • De Palma

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Black Mass

    ★★★

  • Anomalisa

    ★★★★★