• Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • F9

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • CODA

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Ludo

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • Dolittle

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • The Angry Birds Movie 2

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

  • Captain Marvel

    ★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • All About Me

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★