• Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Great Hack

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Giant Little Ones

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • 1985

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Molly's Game

    ★★★★½

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Man in an Orange Shirt

    ★★★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • In a Heartbeat

  • Good Time

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★½

  • Okja

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

  • Split

  • The Girl on the Train

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • The Founder

    ★★★½

  • A Monster Calls

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight