Sort by

☬ has logged 96 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Machuca

Machuca

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twenty One Pilots: Livestream Experience

Twenty One Pilots: Livestream Experience

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Swiss Family Robinson

Swiss Family Robinson

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Voices

The Voices

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Party Central

Party Central

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cherry

Cherry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Quiet

Quiet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bob Dylan 65 Revisited

Bob Dylan 65 Revisited

1967
×
Read the review Edit this entry