• Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Lightyear

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Men

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Ronny Chieng: Speakeasy

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • RRR

    ★★★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • Taylor Tomlinson: Look at You

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Life Is But a Dream

  • Ali Wong: Don Wong

  • Kimi

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ½

  • Every Day In Kaimukī

  • Fresh

    ★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Baby

  • The Silent Sea

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★

  • Sing 2

  • All Too Well: The Short Film

  • The Bee Hummingbird

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ½

  • Encanto

    ★★★★

  • Valor & Sacrifice

  • Eternals

    ★★

  • Hetero

  • Robin Robin

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Letter to the New York Film Festival

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Sundown

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • King Richard

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★½

  • Vivo

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Belle

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★