Sort by

a24wannabe has logged 16 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crash Landing on You

Crash Landing on You

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chariots of Fire

Chariots of Fire

1981
×
★★
Read the review Edit this entry