• Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • dreamlあnd

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ½

  • Life Is But a Dream

  • The Novelist's Film

    ★★★★½

  • Love and Leashes

    ½

  • Hypostasis

  • Single’s Inferno

  • Don't Look Up

    ½

  • The Uncertain Snow

    ½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Louise

    ★★½

  • Sing 2

    ½

  • Grown City

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★

  • Encanto

    ½

  • Phosphorus

  • The Actress

  • History of Ha

    ★★★★

  • Lust

    ½

  • Stories from the Shower

  • Blue Period

  • re:exposure

  • Squid Game

    ★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Yuni

    ★★

  • The Bones

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • The Hand of God

    ½

  • The Green Knight

    ★½

  • Old

    ½

  • Belle

    ★½

  • Titane

    ½

  • Zero Fucks Given

    ★★

  • Compartment No. 6

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • The Gravedigger’s Wife

    ★★½

  • Train Again

    ★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ½

  • Far From the Tree

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Four Roads

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Ride or Die

    ½

  • Taxi Driver

    ½

  • Save Ralph

  • Fucking with Nobody

    ★★½

  • Shower Boys

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★

  • Introduction

    ★★★

  • Shangri-La

  • Space Sweepers

    ½

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Pohjalla

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Puparia

  • It's a Summer Film!

    ★★★½

  • The Bouncer

  • Fan Girl

    ½

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½