• The Haunting of Bly Manor

  • When I Smile My Eyes Close

  • Melatonin

  • Dive

  • 54 / The Blind Turtle and the Endless Sea

  • Hansel

  • Iro /he.roː/

  • Iskioma

  • Harmonica Man

  • Anthology of a Butterfly

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★★

  • The End of Suffering (A Proposal)

  • The Stunt Double

  • Lost in Transit

  • Host

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Touch me

  • New York New York

  • As You Sleep the World Empties

  • Bella

  • Waiting

  • Dear Joel

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Road to Roma

    ★★★★★

  • Not Dead Yet

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★½

  • Ευτυχία

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • What Doesn't Kill Us

    ★★★★

  • Me Faire Plaisir

  • Pathologies of Everyday Life

  • Defunct

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Seven Worlds, One Planet

    ★★★★★

  • The Fall

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Automatic

  • Index

  • The Irishman

    ★★★★

  • W

  • Rouge

  • Battle at Big Rock

  • Route-3

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sevil Natas

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Postcards from the End of the World

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Sad Girl Weekend

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Hair Love

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★★