Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Spiderhead

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Pam & Tommy

  • Brian and Charles

    ★★½

  • Leonor Will Never Die

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • Arthur Rambo

    ★★

  • The Guilty

  • Dug Dug

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • A Taste of Hunger

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Flee

    ★★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½