• Dune

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Milk Toffee

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Gaurav Gupta: Market Down Hai

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Stowaway

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

  • The Dry

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Puparia

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Water Man

  • Michael McIntyre: Showman

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Mainstream

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Farewell to the Seashore

  • Greenland

    ★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Kenny Sebastian: The Most Interesting Person in the Room

  • The Lovebirds