• Letter to the New York Film Festival

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Come From Away

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★½

  • Echo

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Vortex

    ★★★½

  • Memoria

    ★★½

  • France

    ★★

  • In Front of Your Face

    ★★★

  • Marx Can Wait

    ★★★

  • BELLE

    ★★★★

  • Time

    ★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Futura

    ★★★

  • Întregalde

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Souvenir Part II

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★½

  • Jane by Charlotte

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Year of the Everlasting Storm

    ★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Together

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Cruella

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★

  • The Girl and the Spider

    ★½

  • Introduction

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Cherry

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • The Mauritanian

    ★★½

  • The Witches of the Orient

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Life in a Day 2020

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Hive

    ★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • Mayday

    ★★★

  • The Blazing World

  • First Date

    ★★★

  • My Name Is Pauli Murray

    ★★★½

  • At the Ready

    ★★½