Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Mandabi

Mandabi

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Padatik

Padatik

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bhoot Police

Bhoot Police

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Dombivali Fast

Dombivali Fast

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Editing

Editing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Let the Wind Blow

Let the Wind Blow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shershaah

Shershaah

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Bell Bottom

Bell Bottom

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aahuti

Aahuti

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Unseen River

The Unseen River

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
1956, Central Travancore

1956, Central Travancore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweat

Sweat

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Air Conditioner

Air Conditioner

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Marianne & Leonard: Words of Love

Marianne & Leonard: Words of Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wasps Are Here

The Wasps Are Here

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Present

The Present

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kalighaat Fetish

Kalighaat Fetish

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sarpatta Parambarai

Sarpatta Parambarai

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toofaan

Toofaan

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Alice and the Mayor

Alice and the Mayor

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brihannala ki Khelkali

Brihannala ki Khelkali

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Radiance

Radiance

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ten

Ten

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry