• Don

    ★★★

  • Saani Kaayidham

    ★★★½

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★

  • Beast

    ★★

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★★

  • Valimai

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Mahaan

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • Blue Jay

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½