• American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Demon House

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★

  • The Cleansing Hour

  • La Llorona

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Verotika

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Antrum

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Everything Is Terrible! Presents: The Great Satan

    ★★★★

  • The Devil's Doorway

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • American Satan

    ½

  • Happy Death Day

    ★½

  • 1922

    ★★★½

  • Hagazussa

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★½

  • It

    ★★★★

  • Veronica

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★½

  • Phoenix Forgotten

    ★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★★½

  • Rings

    ½

  • The Bye Bye Man

  • Sir Noface

    ★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Blair Witch

  • Attack of the Killer Donuts

    ★★

  • The Purge: Election Year

    ★★

  • American Conjuring

    ½

  • Sadako vs. Kayako

  • Creepy

    ★★★★

  • Lights Out

    ★★

  • Midori: The Camellia Girl

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★½

  • Before I Wake

    ★½

  • Hush

    ★★★½

  • Beware the Slenderman

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Fury of the Demon

    ★★★

  • Christine

    ★★★★★

  • The Boy

    ★★★½

  • The Forest

    ★½

  • #Horror

  • Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

    ★★★

  • Hell House LLC

    ★★★