Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Messengers

The Messengers

2007
×
★½
Edit this entry  
09
American Satan

American Satan

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Verotika

Verotika

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rot

Rot

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Legend of Lizzie Borden

The Legend of Lizzie Borden

1975
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Last Horror Movie

The Last Horror Movie

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Blue Room

The Blue Room

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Blue Room

The Blue Room

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Gruesome Twosome

The Gruesome Twosome

1967
×
Read the review Edit this entry  
14
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tales of Terror: Haunted Apartment

Tales of Terror: Haunted Apartment

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grotesque

Grotesque

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
A Record of Sweet Murder

A Record of Sweet Murder

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shirome

Shirome

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
½
Edit this entry  
19
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Edit this entry