• Halloween: Resurrection

    Halloween: Resurrection

    ★½

    Busta Rhymes is the only redeeming quality.

  • Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

    Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

    ★★

    I figured this was easier to watch overnight, than the pending election results

  • The Strangers: Prey at Night

    The Strangers: Prey at Night

    ★★★½

    I watched this a couple weeks ago, and it's been eating away at me, so I just have to say it. THE MOM WENT OUT LIKE A BITCH!

  • Fear

    Fear

    ★★★

    The most unrealistic part was how Nicole managed to achieve an orgasm in less time than it took to ride the entire roller coaster.

  • Blood Harvest

    Blood Harvest

    ★★★

    Tiny Tim makes everything better 😍

  • American Satan

    American Satan

    ½

    This movie makes me want to die. I hate it so much.

  • Verotika

    Verotika

    It's so bad, I won't even humor it with a rating.

  • Don't Be Afraid of the Dark

    Don't Be Afraid of the Dark

    ★★½

    The husband is absolute trash. Throw him away!

  • Rot

    Rot

    ½

    The goth guy who dramatically dies in the cemetery is a mood.

  • The Last Horror Movie

    The Last Horror Movie

    ★½

    Statistically serial killers are not theses above average intellects they are always portrayed as. Also I watch horror movies with lots of gore, and violence, because I understand that it's fake. I don't need this holier than thou speech from a silly man who thinks that I'm no better than him, and his homicidal tendencies, just because I can tell the difference between a horror movie, and something like 2 guys 1 hammer.

  • The McPherson Tape

    The McPherson Tape

    ★½

    Grandma likes to drink, and watch Johnny Carson..... I've never related to a character more.

    However...
    I wanted everyone in the movie to shut up! too much talking over each other gave me a damn headache!


    Also the alien is wearing spandex, and it just didn't sit right with me.

    This movie made me nauseous.

  • Dorian Gray

    Dorian Gray

    ½

    "There is no sin except stupidity." - Oscar Wilde

    by that account, this film is incredibly blasphemous.

    I refuse to re watch it, I rather read the book.