Arda has logged 29 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Entwined

Entwined

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
White on White

White on White

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
What Just Happened?

What Just Happened?

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Zoe

My Zoe

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Times

Happy Times

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stories from the Chestnut Woods

Stories from the Chestnut Woods

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
I'm Still Standing

I'm Still Standing

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halıcı Kız

Halıcı Kız

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Way We Are

The Way We Are

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pacified

Pacified

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gipsy Queen

Gipsy Queen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sivas

Sivas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Days of Glory

My Days of Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whisper If I Forget

Whisper If I Forget

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Family

The Family

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Desolation

Desolation

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry