Sort by

Aaron Dane Shanley has logged 283 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Possum

Possum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Outland

Outland

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Monster in the Closet

Monster in the Closet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Neon Maniacs

Neon Maniacs

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry