Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • Renfield

    ★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Cade: The Tortured Crossing

    ★★★★

  • Let's Meet Halfway

  • Microwave

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Landscape with Invisible Hand

    ★★★½

  • This Place Rules

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Stand By for Failure: A Documentary About Negativland

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Circus of the Scars: The Insider Odyssey of the Jim Rose Circus Sideshow

  • All Quiet on the Western Front

    ★★

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Blonde

    ★★

  • Pinocchio

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Next 365 Days

    ½

  • Skinamarink

    ★★★

  • Bullet Train

    ½

  • Nope

    ★★★½

  • Quantum Cowboys

  • Cherry

  • Unicorn Wars

  • Lightyear

    ★★★

  • Broker

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Warm Blood

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Broadway

  • Triple Trouble

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • The Cat Town Story

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★