Sort by

Aaron has logged 272 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mad Cow

Mad Cow

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Variety Lights

Variety Lights

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Salesman

Salesman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Primary

Primary

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Man from London

The Man from London

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Butt Boy

Butt Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Voices

The Voices

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kuso

Kuso

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Day in the Country

A Day in the Country

1946
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry