Sort by

Aaron has logged 17 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kuso

Kuso

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Day in the Country

A Day in the Country

1946
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry