Aaron has logged 83 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Strange Brew

Strange Brew

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Strange Brew

Strange Brew

1983
×
Read prior review Edit this entry  
28
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Set

Dead Set

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Merchants of Doubt

Merchants of Doubt

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hector

Hector

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sicilian

The Sicilian

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fashion Film

Fashion Film

2013
×
Edit this entry  
21
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Torso

Torso

1973
×
★★★½
Edit this entry  
21
Restless

Restless

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
ARQ

ARQ

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Ingrid Bergman: In Her Own Words

Ingrid Bergman: In Her Own Words

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Horse in the Gray Flannel Suit

The Horse in the Gray Flannel Suit

1968
×
★★★
Edit this entry  
14
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Strongest Man in the World

The Strongest Man in the World

1975
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Computer Wore Tennis Shoes

The Computer Wore Tennis Shoes

1969
×
★★★
Edit this entry  
13
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Now You See Him, Now You Don't

Now You See Him, Now You Don't

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Collision Point: The Race to Clean Up Space

Collision Point: The Race to Clean Up Space

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Aningaaq

Aningaaq

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry