Aaron has logged 105 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Classic Albums: Lou Reed - Transformer

Classic Albums: Lou Reed - Transformer

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stop

Stop

2015
×
Edit this entry  
27
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pass Over

Pass Over

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Reputation

Bad Reputation

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
O.G.

O.G.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Club

The Club

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
What They Had

What They Had

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strange Victory

Strange Victory

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Invasion on Chestnut Ridge

Invasion on Chestnut Ridge

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: The Planet Eater

Godzilla: The Planet Eater

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us and Them

Us and Them

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Miles To Go Before I Sleep

Miles To Go Before I Sleep

2016
×
Edit this entry  
21
Jeff Lynne's ELO: Wembley or Bust

Jeff Lynne's ELO: Wembley or Bust

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: City on the Edge of Battle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Clapper

The Clapper

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
The Slugger's Wife

The Slugger's Wife

1985
×
★★½
Edit this entry  
17
Weekends

Weekends

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Bingo Long Traveling All-Stars & Motor Kings

The Bingo Long Traveling All-Stars & Motor Kings

1976
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hal

Hal

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Snow

Black Snow

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry