Aaron has logged 111 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Carlos

Carlos

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Carlos

Carlos

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Carlos

Carlos

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Roll Red Roll

Roll Red Roll

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Scapegoat

The Scapegoat

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Bad News Bears

Bad News Bears

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rambo

Rambo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
12 Angry Men

12 Angry Men

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Madman

Madman

1981
×
★★★
Edit this entry  
25
Photograph

Photograph

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Space in Between

The Space in Between

2017
×
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After Before

After Before

2016
×
Edit this entry  
24
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trial by Fire

Trial by Fire

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Holiday

Holiday

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Mobile Homes

Mobile Homes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Helter Skelter

Helter Skelter

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Chapter 27

Chapter 27

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Am Patrick Swayze

I Am Patrick Swayze

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Woodstock

Woodstock

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Zandy's Bride

Zandy's Bride

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Bullitt County

Bullitt County

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Edit this entry