Sort by

Aaron has logged 576 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It

It

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Regarding the Case of Joan of Arc

Regarding the Case of Joan of Arc

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Memories Lost and Found II

Memories Lost and Found II

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Memories Lost and Found

Memories Lost and Found

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Endless Poetry

Endless Poetry

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wormwood

Wormwood

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Death of Louis XIV

The Death of Louis XIV

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
North of Superior

North of Superior

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Memories Lost and Found

Memories Lost and Found

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Three Landscapes

Three Landscapes

2013
×
★★★★½
Edit this entry