Sort by

Aaron has logged 33 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Good Postman

The Good Postman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spa Night

Spa Night

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Passengers

Passengers

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Neruda

Neruda

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry