Sort by

Aaron has logged 583 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Edit this entry  
21
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Edit this entry  
12
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
John Leguizamo's Latin History for Morons

John Leguizamo's Latin History for Morons

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
04
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry