aaronkempster has logged 107 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Edit this entry  
23
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★
Edit this entry  
13
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Shaft

Shaft

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★½
Edit this entry  
15
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Gravity

Gravity

2013
×
Edit this entry  
09
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
All Eyez on Me

All Eyez on Me

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Tamara

Tamara

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Edit this entry  
23
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★½
Edit this entry  
22
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★½
Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Obsessed

Obsessed

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
It

It

2017
×
★½
Edit this entry  
19
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Stasis

Stasis

2017
×
½
Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry