Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Tour: Sand Job

The Grand Tour: Sand Job

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bolt

Bolt

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Top Gear: Romania & Bonneville (The Director’s Cut)

Top Gear: Romania & Bonneville (The Director’s Cut)

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert

Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bean

Bean

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elvis: The Lost Performances

Elvis: The Lost Performances

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spinout

Spinout

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Herbie Goes Bananas

Herbie Goes Bananas

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Girl Happy

Girl Happy

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Herbie Goes to Monte Carlo

Herbie Goes to Monte Carlo

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Viva Las Vegas

Viva Las Vegas

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Herbie Rides Again

Herbie Rides Again

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
This Is Elvis

This Is Elvis

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Love Bug

The Love Bug

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jailhouse Rock

Jailhouse Rock

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Elvis: That's the Way It Is

Elvis: That's the Way It Is

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elvis: That's the Way It Is

Elvis: That's the Way It Is

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elvis on Tour

Elvis on Tour

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The BBQ

The BBQ

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry