Sort by

Aaron has logged 191 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ugly Dachshund

The Ugly Dachshund

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wise Guys

Wise Guys

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gone in 60 Seconds

Gone in 60 Seconds

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Night in Casablanca

A Night in Casablanca

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Floating Weeds

Floating Weeds

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Inferno

Inferno

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cocoanuts

The Cocoanuts

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Salmon Fishing in the Yemen

Salmon Fishing in the Yemen

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sholay

Sholay

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Heartbeat

Heartbeat

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Secret Agent

Secret Agent

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fastball

Fastball

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ju Dou

Ju Dou

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut

2015
×
★★★★
Edit this entry