Sort by
  • Passing Time

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • El Conde

    ★½

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • Long Story Short: Willie Nelson 90

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★½

  • Fool's Paradise

    ★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Bottoms

    ½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Champions

    ★★½

  • Afire

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Creed III

    ★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Passages

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Run Rabbit Run

    ½

  • A Man Called Otto

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Talk to Me

    ★★★

  • The Autopsy

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★

  • Black Adam

    ★★

  • Marlowe

    ★★★½

  • Amsterdam

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★½

  • Causeway

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • See How They Run

    ★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★½

  • Blonde

    ★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

  • Master Gardener

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Women Talking

  • Bones and All

    ★★

  • The Wonder

    ★★★

  • Athena

    ★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★