aaronwkirkland has logged 319 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Kundun

Kundun

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don's Plum

Don's Plum

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jacob the Liar

Jacob the Liar

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brigadoon

Brigadoon

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Klute

Klute

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry