aaronwkirkland has logged 29 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
To Render A Life

To Render A Life

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cut-Throats Nine

Cut-Throats Nine

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Four of the Apocalypse

Four of the Apocalypse

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Navajo Joe

Navajo Joe

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Man of the West

Man of the West

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Bullet for the General

A Bullet for the General

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Cell

The Cell

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
One False Move

One False Move

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Keoma

Keoma

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Fort Apache

Fort Apache

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
7 Men from Now

7 Men from Now

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry