Sort by

aaronwkirkland has logged 28 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Knew Her Well

I Knew Her Well

1965
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Seduction of Mimi

The Seduction of Mimi

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love and Anarchy

Love and Anarchy

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★
Edit this entry  
23
Empire of Passion

Empire of Passion

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Swept Away

Swept Away

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tess

Tess

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Keep

The Keep

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Cat People

Cat People

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Death and the Maiden

Death and the Maiden

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Rite

The Rite

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry