• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • Dune

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★★

  • Cruella

  • Zack Snyder's Justice League

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Let Them All Talk

  • The Invisible Man

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Knives Out

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far From Home

  • Parasite

  • Rocketman

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Avengers: Endgame

  • Captain Marvel

  • Velvet Buzzsaw

  • Halston

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Vox Lux

  • At Eternity's Gate

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • Ant-Man and the Wasp

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • McQueen

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Larger than Life: The Kevyn Aucoin Story

  • Justice League

  • Grace Jones: Bloodlight and Bami

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Manolo: The Boy Who Made Shoes for Lizards

  • Gaga: Five Foot Two

  • The Gospel According to André

  • It

  • Kevyn Aucoin Beauty & the Beast in Me

  • Spider-Man: Homecoming

  • Dries

  • The Beguiled

  • Okja

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

  • Susanne Bartsch: On Top

  • Bombshell: The Hedy Lamarr Story

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Wound

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Jackie

  • American Pastoral

  • Franca: Chaos and Creation

  • Nocturnal Animals

  • Arrival