Sort by
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★½

  • Jeanne du Barry

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Afire

    ★★★½

  • BlackBerry

    ½

  • Past Lives

  • Babylon

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Subtraction

    ★½

  • Glass Onion

    ★★

  • No Bears

    ★★★½

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

  • Argentina, 1985

    ★½

  • Bones and All

    ★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • Thirteen Lives

  • Leila's Brothers

    ★★

  • Elvis

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Holy Spider

  • R.M.N.

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Outfit

    ★★½

  • Without Her

    ★★★

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Huda's Salon

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Paris, 13th District

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • Petrov's Flu

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Commitment Hasan

    ★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • Hit the Road

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Zalava

    ★★★½

  • Hive

    ★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Flee

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Titi

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Greyhound

  • Exodus

    ½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½