Abbey has logged 11 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dude

Dude

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry