Sort by

abbie ❦ has logged 58 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Marvel Studios Assembled: The Making of Moon Knight

Marvel Studios Assembled: The Making of Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marvel Studios Assembled: The Making of Thor: Love and Thunder

Marvel Studios Assembled: The Making of Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry