Sort by

Abby has logged 141 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pi

Pi

1998
×
★★★
Edit this entry  
23
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry