• Legally Blonde 3

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Becky

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Fantasy Island

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Turning

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • A Guide to Second Date Sex

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Countdown

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nun

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Like Father

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Truth or Dare

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★