Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
RV

RV

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Guide to Second Date Sex

A Guide to Second Date Sex

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★½
Edit this entry  
17
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cellular

Cellular

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry