abbyrae has logged 34 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Like Father

Like Father

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sitter

The Sitter

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hick

Hick

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry