max has logged 36 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Flower

Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rudderless

Rudderless

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry